☛ Tylko idealne odtłuszczenie powierzchni szkła oraz wkładek elastomerowych wkładanych w zaciski mocujące gwarantuje prawidłowe mocowanie ich do powierzchni szkła.
Gdy powierzchnia szkła jest mocno zanieczyszczona, dołączona do zestawu chusteczka nasączona spirytusem może nie wystarczyć do prawidłowego oczyszczenia szkła. Wtedy koniecznie należy doczyścić szkło czystą bawełnianą szmatką ze spirytusem. Nie wolno używać do tego celu denaturatu, tylko spirytusu etylowego.

☛ Pomimo pozornej czystości szkła w miejscu mocowania zacisków, może być ono pokryte pozostałościami środków czyszczących używanych w zakładach szklarskich w procesie produkcji i obróbki. Przejawia się to powstawaniem smug podczas czyszczenia. Smugi te muszą być całkowicie usunięte, ponieważ mogą obniżać siłę tarcia utrzymującą szybę w zaciskach. Reklamacje z tego powodu nie będą uwzględnione.

☛ Wkładki należy wkładać do zacisków, starając się nie dotykać palcami lub zabrudzonymi narzędziami ich powierzchni stykających się ze szkłem. Zamontowane wkładki należy wyczyścić dołączoną do zestawu chusteczką lub szmatką ze spirytusem.

☛ Zacisków nie należy wciskać na szybą na siłę. Jeżeli luz w zacisku jest zbyt mały, trzeba rozszerzyć klamry śrubami zaciskowymi wkręcając je w specjalne otwory gwintowane znajdujące na tylnej stronie zacisku – patrz instrukcja montażu pkt. 8.

☛ Podczas dokręcania śrub, należy mocno docisnąć zacisk ręką, aby w czasie dokręcania na szkle zacisk nie podniósł się. Śruby mocujące w zaciskach należy dokręcać z wyczuciem i równomiernie dla wszystkich śrub – patrz instrukcja montażu pkt. 9. W przypadku zbyt mocnego dokręcenia śrub, należy je pozostawić i nie odkręcać ich.

☛ Nigdy nie wolno dokręcać śrub zaciskowych gdy drzwi wiszą już w prowadnicy!

☛ W przypadku potrzeby zdjęcia klamer oraz ponownego ich zamontowania, należy trzymać się ściśle powyższych zasad.

☛ Montaż jest oczywiście możliwy bez użycia klucza dynamometrycznego. Aby mieć pewność, że zacisk jest odpowiednio mocno zaciśnięty należy obserwować zachowanie się wkładek – gdy wkładki „wypływają” z zacisku, wtedy można mieć pewność, że zacisk jest właściwie zaciśnięty.

☛ Wszystkie informacje dotyczące montażu ujęte są w instrukcji montażu, można również skorzystać z filmu instruktażowego.

☛ W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt.