Okiennice zyskują sobie coraz większą popularność dzięki temu, że stanowią m.in. dodatkową ochronę, przyczyniają się do oszczędności energii, zabezpieczają przed promieniami słonecznymi oraz poprawiają wygląd elewacji budynku.

Oferowane przez nas systemy mogą być stosowane do okiennic:

☛ przesuwnych lub rozwieranych,
☛ wykonanych z dowolnych materiałów, np. drewna, aluminium, PVC
☛ otwieranych ręcznie lub z napędem elektrycznym,
☛ napędy można włączyć do systemu sterowania instalacji „domu inteligentnego”.

Okiennice przesuwane z aluminiowymi prowadnicami systemu SAF oraz WIN-SlIDE R polecamy szczególnie z opcją automatycznego napędu elektrycznego, który daje prawdziwe poczucie komfortu użytkowania. Otwieranie i zamykanie okiennic odbywa się bez wychodzenia z domu, a nawet bez otwierania okien poprzez bezprzewodowe sterowanie okiennicami za pomocą pilota. Istnieją różne możliwości montażu i przesuwania okiennic dzięki zastosowaniu aluminiowej prowadnicy pojedynczej lub podwójnej. Okiennice mogą pracować jako pojedyncze na jednej prowadnicy przesuwanej na dowolną stronę okna, w układzie synchronicznym na jednej prowadnicy rozsuwanych na obie strony okna lub w układzie teleskopowym zsuwanym na jedną stronę okna na dwóch równoległych prowadnicach. Ten ostatni przypadek stosuje się w przypadku gdy brakuje miejsca na panele okiennic po jednej ze stron okna. Aluminiowa maskownica zapewnia ochronę napędu, a elegancki prosty kształt pasuje do każdej elewacji. System jest całkowicie bezpieczny, posiada automatyczną blokadę przesuwu przy napotkaniu przeszkody.

Waga okiennicy do 80 kg, grubość od 27 do 40 mm.

Okiennice przesuwane z prowadnicą stalową – ze stali ocynkowanej systemu SPORTUBE i HERCULE to ekonomiczne, trwałe i sprawdzone rozwiązania. Elementy wózków, mocowań okiennic i prowadniki wykonane są ze stali nierdzewnej. Podstawowy zestaw przeznaczony jest do okiennic o wadze do 80 kg ale dostępne są wersje do 150, a nawet 400 kg – grubość okiennicy od 25 mm.

Okiennice rozwierane z napędem automatycznym WIBAT i WIBAT-APP charakteryzujące się wysoką estetyką. Podstawą systemu są siłowniki elektryczne pełniące rolę zawiasów. Silnik schowany pod obudową zawiasu zabudowany jest w ścianie, co czyni go praktycznie niewidocznym. Istnieje możliwość elektronicznego sterowania silnika, np. w instalacji „domu inteligentnego”. System jest całkowicie bezpieczny, posiada automatyczną blokadę ruchu przy napotykaniu przeszkody. Siłowniki nie wymagają regulacji i są wyposażone w system samoprogramowania, w zależności od ciężaru okiennic i kąta ich otwarcia.
Ciężar okiennicy do 50 kg, szerokość od 300 do 800 mm, powierzchnia okiennicy do 1,6 m².

Okiennice składane przesuwne z prowadnicą aluminiową systemu WIN-FOLD z możliwością zamontowania we wnęce okna lub na ścianie zewnętrznej pozwalające na zastosowanie większej liczby paneli. System przeznaczony dla paneli o szerokości do 300 mm dla okiennic montowanych na ścianie i do 600 mm dla montowanych we wnęce okna. Ciężar okiennicy do 30 kg, grubość 26 ÷ 36 mm.